26. září 2009 - Soutěž o putovní pohár starosty obce Lípa

Dne  8. 5. 2010 jsme se zúčastnili 17. ročníku chlumeckého poháru v Chlumci nad Cidlinou. Soutěž začala v odpoledních hodinách za krásného slunečného počasí. V kategorii starších se zúčastnilo 7 družstev z celé republiky. První disciplína byla 4x60m s překážkami, kde naše družstvo dosáhlo času 50:50, což stačilo pouze na průběžné sedmé pořadí. První čtveřice běžela ve složení: Blažek, Kubátová, Beránek, Kameník. Ve druhé čtveřici závodili: Nováková, Slabý, Matoušek, Novák.

Druhou disciplínou byla štafeta požárních dvojic. Jako první soutěžili Kameník, Beránek, Matoušek, Kubátová, Blažek. Tato skupina doběhla v čase 69:29, což stačilo opět pouze na průběžné sedmé místo. Druhá štafeta běžela ve složení: Slabý, Brož, Novák, Holenda, Nováková. Tento tým bohužel nasbíral mnoho trestných bodů za chyby v disciplíně.

Poslední hodnocenou disciplínou byl požární útok, který se běžel ve dvou pokusech. Družstvo Brož, Kubátová, Matoušek, Kameník, Blažek, Nováková, Novák, nastříkali terče v čase 22:08. Tento čas stačil na průběžné páté pořadí.

Na soutěži v Chlumci nad Cidlinou jsme tedy obsadili celkové sedmé místo. Výkon našich mladých hasičů byl na poměry Havlíčkobrodského okresu dobrý, ovšem v konkurenci týmů jako jsou Praha, Hradec Králové, Pardubice apod. tento výkon bohužel nestačil. Konkurenční družstva dosáhla velmi dobrých časů (útok pod 20s, štafety dvojic pod 53s a štafety 4x60m pod 45s).

Na soutěži probíhala i samostatně hodnocená disciplína – hadicové kolo. Běželi jsme v sestavě: Nováková, Blažek, Kubátová, Matoušek, Holenda, Novák, Brož, Kameník. Tento tým doběhl v čase 131s + 5s za špatně rozpojenou půlspojku. V této disciplíně jsme obsadili šesté místo.