11. června 2011 – Krajské kolo hry Plamen

Na krajské kolo Hry Plamen, které se stejně jako loni konalo v Petrovicích u Třebíče, jsme se probojovali z okresní soutěže ze druhého místa.

Soutěž začala v ranních hodinách závodem požární všestrannosti, kde za nás běžely dvě hlídky. Obě hlídky bohužel v disciplínách chybovaly, čímž se odsunuly na 5. místo a to i přes to, že druhá hlídka zaběhla suverénně nejrychlejší čas.

Soutěž dále pokračovala štafetou CTIF. I tady naše družstvo běžecky atakovalo suverénní Pavlov, ale kvůli 10 trestným sekundám za špatně přelezený žebřík, bylo nakonec odsunuto na 8. místo. Stejnou chybu družstvo bohužel udělalo v obou pokusech.

Po krátké pauze na oběd následovala štafeta požárních dvojic. Naše rychlejší štafeta dokončila disciplínu v čase 57,60s, což byl v této disciplíně nejrychlejší čas, ale kvůli nesprávnému chození u balení hadic dostala opět 10 trestných sekund. I tak ale v této disciplíně obsadila 4. místo.

V další disciplíně, štafetě 4x60m, měly děti možnost běžet vedle výborně soutěžícího Pavlova, který je motivoval k rychlejšímu běhu. Do poslední chvíle si naše děti dokonce držely mírný náskok, ale v posledním úseku jim spadla proudnice a tak cílem proběhly jen o dvě vteřiny déle jak Pavlov. Tento výkon stačil na 4. místo.

Předposlední soutěží byl požární útok CTIF, kde byl opět zaběhnut dobrý čas, ale kvůli chybám v disciplíně děti nakonec skončily na 8. místě.

Závěrečnou disciplínou byl požární útok, který se stejně jako ostatní disciplíny běžel ve dvou pokusech. První pokus dětem bohužel vůbec nesedl.Terče nastříkaly v čase 36,10s. Ve druhém pokusu si svou reputaci vylepšily a předvedly útok vcelku bez chyb. Ten dokončily v čase 22,10s a tím v této disciplíně obsadily 5. místo.

V celkovém pořadí na krajském kole Hry Plamen naše družstvo nakonec obsadilo pěkné 7. místo. Nutno však říci, že toto umístění bylo způsobeno převážně nešťastnými chybami, protože běžecky by děti měly rozhodně na lepší umístění.

Soutěže se bohužel nemohla zúčastnit naše středařka pro nalejvání a silný článek v ostatních disciplínách, Pavlína Kubátová, která byla tři dny před soutěží odvezena do nemocnice. Za tým jí přejeme brzké uzdravení a rychlý návrat k soutěžení.

Soutěže se zúčastnili: Slabý Jaroslav, Korejtková Jana, Matoušek Radek, Brož Martin, Blažek Pavel, Nováková Kateřina, Beránek Ondřej, Fialka Roman, Novák Rostislav a Korejtková Věra.

Vedoucí: Pecha Martin, Brabenec Pavel a Prchal David.

4x60 (1. pokus)

4x60 (2. pokus)