22. května 2010 - Okresní soutěž mladých hasičů Plamen (Dukla HB)

 

Na okresní kolo si naše družstva (mladších i starších) zajistila postup po výhře v obvodovém kole. Pro kategorii starších soutěž začala v ranních hodinách disciplínami CTIF. Družstvo ve složení: Fialka, Blažek, Novák, Nováková, Beránek, Kubátová, Matoušek, Slabý, Kameník běželo jako první disciplínu 400m s překážkami CTIF a doběhlo v čase 87:85. Po této disciplíně obsadilo průběžné druhé místo v těsném závěsu za Českou Bělou. Další disciplínou byl požární útok s překážkami CTIF, který naše družstvo běželo ve stejném složení jako první disciplínu. Po útocích obsadilo třetí místo, ale celkově zůstalo na průběžném druhém místě. Dále se soutěžilo ve štafetě požárních dvojic, kde za nás soupeřily dvě štafety. První ve složení: Doležal, Brož, Novák, Kubátová, Nováková. Druhá ve složení: Slabý, Beránek, Matoušek, Kameník, Blažek, kteří zaběhli čas 59:18 a s tímto časem vyhráli. Průběžně se však stále drželi na druhém místě. Předposlední souboj proběhl ve štafetě 4x60m, kde nás opět reprezentovaly dva týmy. První: Slabý, Nováková, Fialka, Novák. Tato skupina dostala NP za špatné předávky. Druhá: Blažek, Kubátová, Beránek, Kameník, doběhla v čase 46:59. S tímto časem tuto disciplínu sice vyhrála, ale v průběžném hodnocení se stále drželi na druhém místě. Nyní však už jen o pouhý jeden bod za Českou Bělou. Na závěr soutěže se uskutečnil požární útok, který měl rozhodnout o celkovém vítězi okresního kola hry PLAMEN. Naši mladí hasiči soutěžili ve složení: Brož, Kubátová, Matoušek, Kameník, Blažek, Beránek, Nováková. Zaběhli nejrychlejší útok na soutěži v čase 18:02. Tento čas sice stačil na první místo, ale kvůli trestným bodům za kroniku, celkově skončili na místě druhém. Děti si tím, zajistili postup na krajské kolo, které se konalo 12. 6. 2010 v Petrovicích (okres Třebíč). Cenou za druhé místo nebyl jen krásný pohár, ale také medaile, které obdržel každý z týmu.

Mladší hasiči na soutěži bohužel neměli takové úspěchy jako jejich vrstevníci. Obsadili poslední sedmé místo. Mladší soutěžili ve složení: Král, Endrle, Fialka, Strašík, Kotasová, Lajner, Doležal, Mazánek, Trtík, Pavlisová.

 

Foto

 

 

Additional information